Pierwsze w Polsce Liceum Policyjne

DLACZEGO NASZE LICEUM

Pierwsi w Polsce

założyliśmy liceum o profilu policyjnym

Stanisław Dybich

założyciel, dr nauk prawnych, podinspektor Policji

od 1998 roku

posiadamy 20-letnie doświadczenie w branży edukacyjnej

Powołanie

dbamy zarówno o edukację, jak i rozwój osobisty każdego ucznia

mamy doskonale wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pedagogiczną

zapewniamy wysoki poziom nauczania, dyscypliny i bezpieczeństwa

Odtwórz wideo

Klasa policyjna

W trakcie nauki szkoła AS zapewnia:

Niepubliczne Policyjne Liceum Ogólnokształcące „AS” w Sosnowcu ogłasza nabór na nowy rok szkolny!

Klasa dietetyki i fitness

Wolny czas lubisz spędzać w ruchu, na siłowni, uprawiając sport? Interesuje cię zdrowy styl życia, prawidłowe odżywianie, układanie racjonalnej diety? Widzisz się w zawodzie trenera personalnego, trenera fitness, dietetyka, nauczyciela wf, instruktora sportu?
Jeśli tak, zapraszamy na profil: dietetyka i fitness!

Innowacyjna klasa stanowi odpowiedź na potrzeby rynku: problem z dietą, nadwagą, chorobami przewlekłymi dotyczy coraz większej części społeczeństwa, rośnie świadomość dotycząca zdrowego stylu życia i chęć budowania atrakcyjnej, wysportowanej sylwetki.

Zajęcia z trenerem personalnym i dietetykiem będą odbywać się zarówno w teorii, jak i praktyce. Klasa przygotuje cię do podjęcia studiów wyższych zgodnych z twoimi zainteresowaniami oraz od razu po szkole – do pracy jako instruktor fitness.

Zdobędziesz wiedzę na temat:

zdrowego i racjonalnego odżywiania

budowania zróżnicowanej diety

dostosowywania diety do różnorakich schorzeń

zaburzeń odżywiania

podstaw psychodietetyki

prawidłowej techniki wykonywania ćwiczeń

tworzenia planów treningowych

W trakcie nauki organizujemy kurs uprawniający do pracy jako instruktor fitness! Zacznij pracę zawodową zaraz po ukończeniu liceum!

Przedmioty rozszerzone: geografia, wiedza o społeczeństwie, język angielski.
Przedmiot uzupełniający: dietetyka i fitness.

Szkola_ASLP

Historia

Liceum Policyjne „AS” w Sosnowcu powstało w 1998 roku co sprawia, że ma ugruntowaną pozycję na rynku edukacyjnym. Założycielem Liceum Policyjnego „AS” był Stanisław Dybich – doktor nauk prawnych, absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej w Szczytnie oraz wieloletni wykładowca w Szkole Policji w Katowicach. Jako pasjonat służby w Policji, po przejściu na emeryturę powołał Pierwsze w Polsce Niepubliczne Profilowane Liceum Policyjne „AS” oparte na autorskim programie nauczania, gdzie sam wykładał przedmioty profilowe.

Nauka w Liceum Policyjnym

W Liceum Policyjnym „AS” warunki do nauki są wymarzone. W niewielkiej klasie, pod bacznym okiem życzliwych i cierpliwych nauczycieli wiedza sama będzie wchodzić do głowy, a zajęcia lekcyjne będą urozmaicone ciekawymi wydarzeniami. Uczniowie Liceum Policyjnego „AS” potrafią się obronić w razie zagrożenia – uczą się tego podczas zajęć samoobrony. W ramach wychowania fizycznego pracują przez całe 4 lata nad swoją kondycją, aby z łatwością zdać testy sprawnościowe przy przyjęciu do Policji. W ramach wiedzy o społeczeństwie, realizowanej na poziomie rozszerzonym, zdobywają wiadomości przydatne podczas rekrutacji do Policji. Na przedmiocie dodatkowym Bezpieczeństwo Publiczne uczą się, jak funkcjonują formacje strzegące porządku publicznego, poznają tajniki prawa, kryminologii, kryminalistyki i negocjacji.

Uwaga!

W roku szkolnym 2019/2020 ruszyła klasa akademicka we współpracy z Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa. Młodzież, która uczęszcza na zajęcia klasy akademickiej ma skrócony tryb studiów na WSB.

Perspektywy

Po ukończeniu liceum możesz podjąć studia na dowolnej uczelni lub wybrać jedną z dwóch uczelni partnerskich:
Jeśli nie powiedzie Ci na maturze, możesz kontynuować naukę w szkołach policealnych lub na kwalifikacyjnych kursach zawodowych.

Wyszukiwarkę kierunków znajdziesz na przykład tutaj.

Rekrutacja do Policji

Od razu po skończeniu szkoły średniej, przy spełnieniu poniższych warunków, możesz rekrutować się do służby w Policji. Kandydat musi spełniać następujące wymagania:
Szczegóły o pracy w Policji znajdziesz tutaj. Informacje o aktualnym naborze znajdziesz tutaj.

Uwaga!

Zgodnie z poniższym zapisem ukończenie Liceum Policyjnego daje ci aż 7 dodatkowych punktów przy rekrutacji (czyli tyle samo, ile posiadanie tytułu licencjata).

Punkty z tytułu posiadanego wykształcenia

„Wykształcenie średnie, średnie branżowe (ukończenie liceum ogólnokształcącego, branżowej szkoły II stopnia lub technikum w klasie, w której nauczane były przedmioty dotyczące funkcjonowania Policji, dla których zostały opracowane w szkole programy nauczania włączone do szkolnego zestawu programów nauczania) – 7 punktów”.

Pamiętaj, że możesz też podjąć pracę w wielu innych formacjach strzegących porządku i bezpieczeństwa publicznego jak:
Straż Pożarna, Straż Miejska, Straż Graniczna, wojsko, służba więzienna, służby specjalne, służby celne, instytucje rządowe i samorządowe.

Zasady rekrutacji do większości służb mundurowych znajdziesz tutaj.